O jelenech

o_nas_infografika2

Vždycky jsem měl rád módu a svetry v mém šatníku zabíraly tu největší poličku. To je krásný začátek příběhu, ale cesta ke své značce byla ještě dlouhá a klikatá.

Někdy na podzim roku 2017 bylo venku opravdu extrémně nevlídné počasí. Já seděl doma u notebooku a znuděně hledal vánoční dárky. Měl jsem jasnou vizi. Červenobílý svetr s norským vzorem. Takže surfuji si po internetu, klikám, klikám, kklikám ...

 

Ale žádný svetr co by se mi líbil jsem nenašel!

 

Inu, rozhodl jsem se jej vyrobit sám, dle vlastních vzorů.

A tak jsem se do toho dal. Udělal první grafické návrhy, testoval materiál, střihy a tápal, kde vše vyrábět.

Samozřejmě, existuje snadná cesta, mohl jsem plést svetry v Asii a mít poloviční náklady. 


ALE TO jsem nechtěl

 

Konkurovat velkým globálním značkám, které chrlí stovky produktů za co nejnižší náklady a tudíž samozřejmě i s horší kvalitou, to není směr ani vize co by mne zajímala. Rozhodl jsem se jít trochu těžší cestou, vede do kopce, fouká vítr a občas lehce zaprší.

To mi ale nevadí, nejsem z cukru!

 

Zvolil jsem kvalitu.

 

Chtěl jsem mít v portfoliu opravdu kvalitní svetry a hlavně vyrábět pouze doma, v Čechách a vlastně už i na Moravě:) 

Pletařství, toto kdysi výstavní řemeslo, které se 
předávalo z generace na generaci, teď u nás dost upadá. Nicméně po několika neúspěšných pokusech jsem nakonec našel pár zkušených mistrů ve svém oboru, kteří ještě úspěšně bojují proti masivní asijské produkci a dál drží pletařskou tradici v Čechách.

Takže jdeme nato.

Vybíráme si jen materiál který máme rádi a máme s ním dobré zkušenosti i reference od zákazníků. Nejlépe nám vychází směs bavlny a akrylu. Svetry jsou velmi příjemné na dotyk a drží tvar. To jsou svetry ideální pro běžné denní nošení. Já je miluji! Pak samozřejmě přišlo na řadu i Merino, geniální i když hodně drahá příze. K tomu pár triček, nějaké slušivé ponožky a kolekce je na světě!
 

 

Doufám, že si v naší nabídce najdete i vy toho „svého“ jelena, který se stane vaším věrným, vtipným a originálním doplňkem.

 

Tak jelenům zdar!

 


 

 

Zpět do obchodu